Точна асимптотична оцінка розміру групи в узагальненні парадоксу днів народжень

Доведено теорему про асимптотичну поведінку розміру групи в парадоксі днів народжень. У теоремі наведено асимптотично непокращувальні оцінки для розміру групи у випадку нерівноймовірного та незалежного розміщення частинок по комірках.

Рік видання: 
2010
Номер: 
4
УДК: 
519.2
С. 55–59, укр., Бібліогр.: 7 назв.
Література: 

1. Ширяев А.Н. Вероятность. — М.: Наука, 1980. — 576 с.
2. Секей Г. Парадоксы в теории вероятностей и математической статистике. — М.: Мир, 1990. — 240 с.
3. Колчин В.Ф., Севастьянов Б.А., Чистяков В.П. Случайные размещения. — М.: Наука, 1976. — 224 с.
4. Ендовицкий П.А. Уточнение асимптотической аппроксимации размера группы в парадоксе дней рождений // Кибернетика и системный анализ. — 2010. — № 3. — С. 185—188.
5. Иванов В.А., Ивченко Г.И., Медведев Ю.И. Дискретные задачи в теории вероятностей // Теория вероятностей. Мат. статистика. Теорет. кибернетика. Т. 22 (Итоги науки и техники ВИНИТИ АН СССР). — М., 1984. — С. 3—61.
6. Good I. Saddle-point methods for the multinomial distribution // Ann. of math. statistics. — 1957. — 28, N 4. — P. 861—881.
7. Алферов А.П., Зубов А.Ю., Кузьмин А.С., Черемушкин А.В. Основы криптографии. — М.: Гелиос АРВ, 2001. — 480 с.

Текст статтіРозмір
2010-4-9.pdf204.54 КБ