Григор'єва М.А.

Григор’єва Марина Анатоліївна, старший науковий співробітник ДП “Центр іммунобіологічних препаратів”.

Оптимізація складу поживного середовища для біосинтезу ферментного комплексу продуцентом р. Streptomyces

Досліджено вплив основних і альтернативних компонентів поживних середовищ на біосинтетичну здатність штаму-продуцента лізоензимного комплексу Streptomyces recifensis var. lytіcus 2435/М. На основі попередньо отриманих результатів як альтернативне джерело основного живлення використовувалось спеціально оброблене ІЧ-опромінюванням соєве борошно та як додатковий компонент – аеросил марки А-300.

Фізико-хімічні аспекти взаємодії ензимного комплексу Циторецифен з носіями різної природи

Досліджено фізико-хімічні особливості іммобілізації ферментного препарату Циторецифен адсорбційним методом на носіях різної природи: аеросилі, метилцелюлозі, поліоксиетиленгліколі, поліоксиетилені, полівініловому спирті, а також поліакриламіді. Проведено спектральне дослідження зразків, іммобілізованих на аеросилі, поліоксиетиленгліколі, а також поліоксиетилені, і встановлено основні механізми закріплення досліджуваного ензимного комплексу на даних носіях – утворення водневих зв'язків, електростатичні та багатоцентрові взаємодії.

Іммобілізація ферментів як спосіб отримання ефективних біопрепаратів для практичного застосування

Розглянуто основні галузі практичного застосування іммобілізованих ферментів. Встановлено, що значного поширення на сьогодні набуло використання іммобілізованих ферментів у медицині та фармації. Описано основні традиційні і перспективні методи іммобілізації ферментів. Показано переваги та ефективність отримання біопрепаратів з використанням іммобілізації.